Drevené šindle predstavujú produkt tradičného remesla - šindliarstva. V minulosti boli šindle hojne využívané ako strešná krytina na ľudových stavbách. V súčasnosti nachádzajú uplatnenie najmä pri rekonštrukciách historických stavieb.
Užitočné informácie

 

Výhody drevených šindľov

Drevené šindle patria s ohľadom na energetickú náročnosť získavania dreva, výrobu, montáž aj svoju trvácnosť a nakoniec aj ich likvidáciu medzi veľmi ekologické materiály. Pri údržbe a zvyšovaní ich odolnosti sa taktiež využívajú ochranné látky na prírodnej báze, čo je hodnotné pri súčasnom trende návratu k prírode a využívania čo najviac ekologických a obnoviteľných zdrojov.

Výhodou drevených šindľov je aj ich nízka hmotnosť a možnosť využiť ich pri stavebnom riešení niektorých zložitejších detailov.

 

Naše odporúčania

Pokiaľ sa rozhodnete pre štiepaný šindeľ musíte počítať s pravidelnou starostlivosťou, ktorú tento druh strešnej krytiny vyžaduje. Pravidelné kontroly strechy minimálne dvakrát ročne, ako aj po výnimočne silných búrkach, prietržiach mračien alebo poryvoch vetra, zabránia predčasnému zničeniu strechy a výraznému zníženiu životnosti.

Dôležitá je aj pravidelná obnova strešného náteru a očistenie povrchu od nečistôt ako prach, huby alebo lišajníky, ktoré by znižovali funkcie náteru.

Pri dodržaní potrebnej starostlivosti Vám prinesie šindľový pokryv estetickosť budovy a blízkosť prírody.

 

sindel4msindel5m

 


Máte záujem o výrobu a montáž štiepaných šindľov od skutočných odborníkov? Kontaktujte nás.

Jaroslav Koniar
Klokočov Riečky 1029
023 22 okres Čadca
Tel: +421 905 752 573
E-mail: koniar@stiepanysindel.sk